174
1069760

FIGURINER, 10 stycken, porslin. Qingdynastin, sent 1700-tal/tidigt 1800-tal.

Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
2 650 - 4 410 EUR
2 760 - 4 600 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Dekor i famille rosefärger, föreställande de odöliga. Höjd 22-23 cm.

Slitage, bränningssprickor, nagg, en med lagning.

Proveniens

Rolf Schmitz collection. Purchased at Bukowskis Autumn sale 2008, lot nr 1983.