175
1069806

TEDOSA med LOCK, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
368 - 552 USD
Klubbat pris
5 500 SEK

Dekor i famille rosefärger, med motiv av blommor. Höjd med lock 11 cm.

Slitage, lock med skador, sprickor.

Proveniens

Rolf Schmitz collection. Purchased at Bukowskis Spring sale 2000, lot no 1324.