1069815

177. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, godronnerde med motiv av växter. Höjd 44 cm.

Lagningar, ej funktionstestad.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz collection.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK / 581 - 774 EUR
Klubbat pris
22 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.