1069815

177. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, godronnerde med motiv av växter. Höjd 44 cm.

Lagningar, ej funktionstestad.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz collection.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK/581 - 774 EUR
Klubbat pris
22 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Alexandra Xu

Alexandra Xu

+46 (0)739 40 08 18
alexandra.xu@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto