1069815

177. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, godronnerde med motiv av växter. Höjd 44 cm.

Lagningar, ej funktionstestad.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz collection.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK / 581 - 774 EUR
Klubbat pris
22 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Alexandra Xu

Alexandra Xu

+46 (0)739 40 08 18
alexandra.xu@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto