177
1069815
VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, godronnerde med motiv av växter. Höjd 44 cm.

Lagningar, ej funktionstestad.

Utropspris:

6 000 - 8 000 SEK

581 - 774 EUR

Klubbat pris:
22 000 SEK
Proveniens

Rolf Schmitz collection.

Kontakta specialist
Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18