177
1069815

VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
532 - 710 EUR
561 - 748 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Dekor i famille rosefärger, godronnerde med motiv av växter. Höjd 44 cm.

Lagningar, ej funktionstestad.

Proveniens

Rolf Schmitz collection.