180
1070105

SMÖRASK med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
5 500 SEK

Oval godronneradeuropeisk silverform, dekor i fam rosefärger och guld av eldfågel och buskpioner. Längd 19,5 cm.

Slitage.

Proveniens

Purchased at Bukowskis Spring Classic sales, year 2000, lot 1374.