192
1069700

VAS, porslin. Kina, omkring 1900.

Utropspris
1 500 SEK
131 EUR
137 USD
Klubbat pris
3 400 SEK

Dekor i famille vertefärger, med motiv av fåglar och växter. Höjd på vas 35 cm.

Ej examinerad inuti. Slitage, bränningssprickor.

Proveniens

Rolf Schmitz collection.