193
1069698

VASER, två stycken, porslin. Kina, 1900-tal.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
285 - 380 EUR
326 - 434 USD
Klubbat pris
9 500 SEK

Dekor i famille rosefärger, mot ljusblå bakgrund, med motiv av antikviteter. Höjd 42 cm.

Slitage, kantnagg.

Proveniens

Rolf Schmitz collection.