194
1069741

BOJANER, två stycken, porslin. Kina, omkring 1900.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
285 - 380 EUR
326 - 434 USD
Klubbat pris
1 800 SEK

Dekor i famille rosefärger, med motiv av figurscen. Höjd 17 cm.

Ej examinerad inuti, ej testad, slitage, mistor.

Proveniens

Rolf Schmitz collection.