201
1069835

KRUKOR, två stycken, porslin. Ming dynastin, 1500-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
351 - 526 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
4 500 SEK

Dekor i underglasyrblått av växter samt den mindre med fåglar. Höjd 13-14,5 cm.

Slitage, mistor, bränningssprickor.