212
1069831

VAS, porslin. Qingdynastin, Guangxu (1875-1908).

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
131 - 175 EUR
137 - 182 USD
Klubbat pris
3 100 SEK

Dekor i underglasyrblått, med motiv av figurer sittandes vid ett bord. Höjd 30,5 cm.

Slitage, hål för montering till lampa, mistor, bränningssprickor.

Proveniens

Rolf Schmitz Collection.