215
1069734

KRUKOR, två stycken, varav en med lock, porslin. Kina, omkring 1900.

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
131 - 174 EUR
137 - 182 USD
Klubbat pris
1 700 SEK

Dekor i underglasyrblått, hexagonala, med motiv av eleganta figurer. Höjd utan lock 16 cm.

Kantlagningar.

Proveniens

Rolf Schmitz collection.