214
1069736

SKÅLAR, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
135 - 180 EUR
142 - 190 USD
Klubbat pris
400 SEK

Dekor i underglasyrblått, med motiv av växter. Diameter 12-14,2 cm

Slitage, skador.