226
1069782

FIGURIN, porslin. Meissen, 1750-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
368 - 552 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Polykromt bemålad, med trumslagande gosse. Höjd 14 cm.

Lagning på hatt, lös arm finns, skadad, nagg.

Proveniens

Rolf Schmitz collection. Purchased at Bukowskis Spring sale 1999, lot nr 1312.