239
1069825
FIGURINER, två stycken. Efter Meissen, 1800-tal.
Figuriner, två stycken. efter meissen, 1800 tal

Musciserande mansfigurer med trumma samt speldosa. Målad polykrom och förgylld dekor. Höjd 15,5 cm.

Skador, lagningar.

Utropspris:

3 000 - 4 000 SEK

290 - 387 EUR

Klubbat pris:
22 000 SEK
Proveniens

Rolf Schmitz collection.

Kontakta specialist
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02