250
1069793
FIGURIN, porslin. Meissen, 1900-tal.
Figurin, porslin. meissen, 1900 tal

Flicka med korg fylld med grönsaker. Målad polykrom och förgylld dekor. Höjd 13 cm.

Slitage.

Utropspris:

2 000 - 3 000 SEK

194 - 290 EUR

Klubbat pris:
600 SEK
Proveniens

Rolf Schmitz collection.

Kontakta specialist
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02