251
1069826
MINIATYR FIGURINER, fem stycken, porslin. Meissen, 1900-tal.
Miniatyr figuriner, fem stycken, porslin. meissen, 1900 tal

Målad polykrom och förgylld dekor. Höjd 7,5-8 cm.

Små lagningar.

Utropspris:

8 000 - 10 000 SEK

774 - 968 EUR

Klubbat pris:
6 000 SEK
Proveniens

Rolf Schmitz collection.

Kontakta specialist
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02