252
1074908
TEDOSA, porslin. Frankenthal, 1700-tal.
Tedosa, porslin. frankenthal, 1700 tal

Rund med målad polykrom och förgylld dekor av fåglar inom reserver. Höjd 10 cm.

Wear. Cover missing.

Utropspris:

1 500 - 2 000 SEK

145 - 194 EUR

Klubbat pris:
1 600 SEK
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Kontakta specialist
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02