255
1069791

FIGURIN, porslin. Höchst, 1770-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
351 - 526 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
3 000 SEK

Modell av Melchior, polykrom dekor, med motiv av gosse med blommor. Höjd 12 cm.

Slitage, nagg.

Proveniens

Rolf Schmitz collection. Purchased at Bukowskis Autumn sale 1998, lot nr 1181.