265
1069823
FIGURIN, porslin. Berlin. Sent 1800/tidigt 1900-tal.
Tidigt 1900 tal
Tidigt 1900 tal
Tidigt 1900 tal
Tidigt 1900 tal
Tidigt 1900 tal
Tidigt 1900 tal
Tidigt 1900 tal
Tidigt 1900 tal
Tidigt 1900 tal
Tidigt 1900 tal
Tidigt 1900 tal

Målad polykrom dekor av pojke med krukväxt. Höjd 14 cm.

Slitage, nagg, lagningar.

Utropspris:

2 000 - 3 000 SEK

194 - 290 EUR

Klubbat pris:
Proveniens

Rolf Schmitz collection. Purchased at Lilla Bukowskis 1998, lot nr 657.

Kontakta specialist
Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18