Madeleine Pyk – en samling F769
265
1069823

FIGURIN, porslin. Berlin. Sent 1800/tidigt 1900-tal.

Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
190 - 285 EUR
218 - 327 USD
Klubbat pris

Målad polykrom dekor av pojke med krukväxt. Höjd 14 cm.

Slitage, nagg, lagningar.

Proveniens

Rolf Schmitz collection. Purchased at Lilla Bukowskis 1998, lot nr 657.