267
1069796

FIGURIN, porslin. 'Wien', 1900-tal.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
265 - 353 EUR
276 - 368 USD
Klubbat pris
1 500 SEK

Polykrom dekor, avbildar stående trubadur med luta och två mopsar. Höjd 20 cm.

Slitage, nagg, lagningar.

Proveniens

Rolf Schmitz collection. Purchased at Bukowskis Spring sale 1995, lot nr 971.