272
1069828
APORKESTER, åtta stycken, porslin. 1900-tal.
Aporkester, åtta stycken, porslin. 1900 tal

Föreställande figurer ur aporkestern efter förlaga av Meissen. Målad polykrom och förgylld dekor. Höjd 11-17 cm.

Skador.

Utropspris:

4 000 - 6 000 SEK

387 - 581 EUR

Klubbat pris:
4 500 SEK
Proveniens

Rolf Schmitz collection.

Kontakta specialist
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02