274
1069775
FIGURIN, flintgods. England, omkring 1800.

Inpressat märke WILSON AUTUMN. Stående flicka med blomsterkorg, målad polykrom dekor. Höjd 13,5 cm.

Lagad. Krackelyr, nagg.

Utropspris:

1 500 - 2 000 SEK

145 - 194 EUR

Klubbat pris:
400 SEK
Proveniens

Rolf Schmitz collection.

Kontakta specialist
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02