275
1069812
KRÖNINGSBÄGARE, två stycken, emalj på koppar. Ryssland, 1896.

Dekor av Tsar Nicholas II monogram under kejserlig krona samt med årtalet 1896. Höjd 10,4 cm.

Nagg, slitage.

Utropspris:

10 000 - 15 000 SEK

968 - 1 452 EUR

Klubbat pris:
8 000 SEK
Kontakta specialist
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02