1069812

275. KRÖNINGSBÄGARE, två stycken, emalj på koppar. Ryssland, 1896.

Dekor av Tsar Nicholas II monogram under kejserlig krona samt med årtalet 1896. Höjd 10,4 cm.

Nagg, slitage.

Följerätt
Nej
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK / 968 - 1 452 EUR
Klubbat pris
8 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Cecilia Nordström

Cecilia Nordström
Ansvarig specialist Asiatisk keramik och konsthantverk

+46 (0)739 40 08 02
cecilia.nordstrom@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto