351
1061220

Julia Beck

(Sverige, 1853-1935)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 320 - 7 100 EUR
5 560 - 7 410 USD
Klubbat pris
48 000 SEK
Julia Beck
(Sverige, 1853-1935)

Flodlandskap från Beaumont-le-Roger

Signerad Julia Beck och daterad 1909. Olja på duk uppklistrad på papp-pannå 54 x 21 cm.

Proveniens

Fransk privatsamling; Bukowski Auktioner AB, Stockholm, auktion 574, "Vårens Klassiska", 28-31 maj 2013, kat nr 45; Rolf Schmitz Collection.