1070232

38. POTTSKÅP, Italien, 1700-talets slut.

Fanerat med valnöt och lövträ. Låda samt dörr. Inläggningar av solfjädermotiv, växtrankor och geometriskt bandverk. Längd 54, bredd 38, höjd 79 cm.

Fanerlagningar. Fanerbortfall. Senare lås.

Följerätt
Nej
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK/774 - 968 EUR
Klubbat pris
6 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk och silver

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto