38
1070232

POTTSKÅP, Italien, 1700-talets slut.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
710 - 887 EUR
741 - 926 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Fanerat med valnöt och lövträ. Låda samt dörr. Inläggningar av solfjädermotiv, växtrankor och geometriskt bandverk. Längd 54, bredd 38, höjd 79 cm.

Fanerlagningar. Fanerbortfall. Senare lås.