38
1070232
POTTSKÅP, Italien, 1700-talets slut.

Fanerat med valnöt och lövträ. Låda samt dörr. Inläggningar av solfjädermotiv, växtrankor och geometriskt bandverk. Längd 54, bredd 38, höjd 79 cm.

Fanerlagningar. Fanerbortfall. Senare lås.

Utropspris:

8 000 - 10 000 SEK

774 - 968 EUR

Klubbat pris:
6 000 SEK
Kontakta specialist
Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37