394
1069406

Arvid Fougstedt

(Sverige, 1888-1949)
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
444 - 532 EUR
463 - 556 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Lena Rydén
Lena Rydén
Chef konst, specialist modern och klassisk konst
+46 (0)707 78 35 71
Arvid Fougstedt
(Sverige, 1888-1949)

Gatubild med musikanter

Signerad Arvid Fougsted. Akvarell 37,5 x 29,5 cm.

Proveniens

Albert Bonnier J:r; Lilla Bukowskis, Stockholm, auktion S82, februari 1996, kat nr 65; Rolf Schmitz Collection.

Konstnär