459
1069402

Carl Locher

(Danmark, 1851-1915)
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
532 - 710 EUR
556 - 741 USD
Klubbat pris
32 000 SEK
Carl Locher
(Danmark, 1851-1915)

Strandbild, Skagen

Signerad Carl Locher. Olja på duk uppfäst på pannå 22 x 31,5 cm.

Proveniens

Åmells konsthandel, Stockholm; Rolf Schmitz Collection.