460
1069372

Timo Solin

(Finland, Född 1947)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 780 - 2 220 EUR
1 870 - 2 340 USD
Klubbat pris
16 000 SEK

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Timo Solin
(Finland, Född 1947)

Liggande modell

Signerad under Timo Solin samt text: Sclip och numrerad V/V. Guldpatinerad brons. Höjd 11 cm, längd 17,5 cm. Monterad på sockel i plast. Höjd inklusive sockel 13 cm, längd 25 cm.

Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Konstnär