1070147

49. KARMSTOL, Frankrike, 1700-talets andra hälft, Louis XV.

Bonad bok. Stoppad rygg och sits. Snidade blommor och blad. Sitthöjd 40, total höjd 87 cm.

Lagningar. Maskstungen.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK/290 - 387 EUR
Klubbat pris
4 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk och silver

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto