49
1070147
KARMSTOL, Frankrike, 1700-talets andra hälft, Louis XV.

Bonad bok. Stoppad rygg och sits. Snidade blommor och blad. Sitthöjd 40, total höjd 87 cm.

Lagningar. Maskstungen.

Utropspris:

3 000 - 4 000 SEK

290 - 387 EUR

Klubbat pris:
4 000 SEK
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Kontakta specialist
Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37