1070217

51. STOL, av Nicolas-Simon Courtois, mästare i Paris 1766, Louis XV, 1700-talets andra hälft.

Bonad bok. Stoppad rygg och sits. Snidade blommor och blad. Signerad med kallstämpel "N*S*COURTOIS".

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
3 000 - 5 000 SEK/290 - 484 EUR
Klubbat pris
7 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk och silver

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto