51
1070217
STOL, av Nicolas-Simon Courtois, mästare i Paris 1766, Louis XV, 1700-talets andra hälft.

Bonad bok. Stoppad rygg och sits. Snidade blommor och blad. Signerad med kallstämpel "N*S*COURTOIS".

Utropspris:

3 000 - 5 000 SEK

290 - 484 EUR

Klubbat pris:
7 000 SEK
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Kontakta specialist
Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37