1070217

51. STOL, av Nicolas-Simon Courtois, mästare i Paris 1766, Louis XV, 1700-talets andra hälft.

Bonad bok. Stoppad rygg och sits. Snidade blommor och blad. Signerad med kallstämpel "N*S*COURTOIS".

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
3 000 - 5 000 SEK / 290 - 484 EUR
Klubbat pris
7 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto