51
1070217

STOL, av Nicolas-Simon Courtois, mästare i Paris 1766, Louis XV, 1700-talets andra hälft.

Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
265 - 441 EUR
276 - 460 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Bonad bok. Stoppad rygg och sits. Snidade blommor och blad. Signerad med kallstämpel "N*S*COURTOIS".

Proveniens

Rolf Schmitz Collection.