85
1070175

LJUSSTAKAR, ett par, omkring år 1800, Sengustavianska

Ljusstakar, ett par, omkring år 1800, sengustavianska.

Vit marmor och förgylld och patinerad brons. Kolonnformat skaft med stående karyatid. Höjd 33 cm.

Kompletterade.

Utropspris:

15 000 - 20 000 SEK

1 452 - 1 936 EUR

Klubbat pris:
18 000 SEK
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61