85
1070175
LJUSSTAKAR, ett par, omkring år 1800, Sengustavianska

Vit marmor och förgylld och patinerad brons. Kolonnformat skaft med stående karyatid. Höjd 33 cm.

Kompletterade.

Utropspris:

15 000 - 20 000 SEK

1 452 - 1 936 EUR

Klubbat pris:
18 000 SEK
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Kontakta specialist
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)8 32 63 29