1070175

85. LJUSSTAKAR, ett par, omkring år 1800, Sengustavianska.

Vit marmor och förgylld och patinerad brons. Kolonnformat skaft med stående karyatid. Höjd 33 cm.

Kompletterade.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK/1 452 - 1 936 EUR
Klubbat pris
18 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Björn Extergren

Björn Extergren

+46 (0)8 32 63 29
bjorn.extergren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto