1070133

84. LJUSSTAKAR, två stycken snarlika, 1800-tal, Empirestil.

Blårot och förgylld mässing. Kolonnform med pipor med dekor av ekblad. Höjd 17,5 cm.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK/1 936 - 2 420 EUR
Klubbat pris
36 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Tilläggslista

Två stycken snarlika ljusstakar.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Björn Extergren

Björn Extergren

+46 (0)8 32 63 29
bjorn.extergren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto