84
1070133
LJUSSTAKAR, två stycken snarlika, 1800-tal, Empirestil.

Blårot och förgylld mässing. Kolonnform med pipor med dekor av ekblad. Höjd 17,5 cm.

Utropspris:

20 000 - 25 000 SEK

1 936 - 2 420 EUR

Klubbat pris:
36 000 SEK
Tilläggslista

Två stycken snarlika ljusstakar.

Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Kontakta specialist
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)8 32 63 29