1070133

84. LJUSSTAKAR, två stycken snarlika, 1800-tal, Empirestil.

Blårot och förgylld mässing. Kolonnform med pipor med dekor av ekblad. Höjd 17,5 cm.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK / 1 936 - 2 420 EUR
Klubbat pris
36 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Tilläggslista

Två stycken snarlika ljusstakar.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Björn Extergren

Björn Extergren

+46 (0)8 32 63 29
bjorn.extergren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto