1070220

83. LÄSLAMPA, för ett ljus, sengustaviansk, 1800-talets början.

Förgylld brons och vit marmor. Grönlackerad skärm. Sockel med liggande hund. Höjd 30 cm.

Senare sockel, senare bemålning på skärm.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK/387 - 581 EUR
Klubbat pris
9 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Björn Extergren

Björn Extergren

+46 (0)8 32 63 29
bjorn.extergren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto