1070228

82. LÄSLAMPA, för ett ljus. Sengustaviansk, 1800-talets början.

Förgylld brons och grå marmor. Grönlackerad skärm. Sockel med liggande hund. Höjd 38 cm.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK / 484 - 678 EUR
Klubbat pris
8 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Björn Extergren

Björn Extergren

+46 (0)8 32 63 29
bjorn.extergren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto