1070228

82. LÄSLAMPA, för ett ljus. Sengustaviansk, 1800-talets början.

Förgylld brons och grå marmor. Grönlackerad skärm. Sockel med liggande hund. Höjd 38 cm.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK/484 - 678 EUR
Klubbat pris
8 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Björn Extergren

Björn Extergren

+46 (0)8 32 63 29
bjorn.extergren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto