82
1070228
LÄSLAMPA, för ett ljus. Sengustaviansk, 1800-talets början.

Förgylld brons och grå marmor. Grönlackerad skärm. Sockel med liggande hund. Höjd 38 cm.

Utropspris:

5 000 - 7 000 SEK

484 - 678 EUR

Klubbat pris:
8 000 SEK
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Kontakta specialist
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)8 32 63 29