82
1070228

LÄSLAMPA, för ett ljus. Sengustaviansk, 1800-talets början.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
444 - 621 EUR
468 - 655 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons och grå marmor. Grönlackerad skärm. Sockel med liggande hund. Höjd 38 cm.

Proveniens

Rolf Schmitz Collection.