81
1070190
LÄSLAMPA, för ett ljus. Sengustaviansk, 1800-talets början.

Förgylld brons och vit marmor. Grönlackerad skärm. Sockel med liggande hund. Höjd 35 cm.

Utropspris:

5 000 - 6 000 SEK

484 - 581 EUR

Klubbat pris:
12 000 SEK
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Kontakta specialist
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)8 32 63 29