1070190

81. LÄSLAMPA, för ett ljus. Sengustaviansk, 1800-talets början.

Förgylld brons och vit marmor. Grönlackerad skärm. Sockel med liggande hund. Höjd 35 cm.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK / 484 - 581 EUR
Klubbat pris
12 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Björn Extergren

Björn Extergren

+46 (0)8 32 63 29
bjorn.extergren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto