1070213

80. BOUILLOTTELAMPA, för fyra ljus, Frankrike 1800-tal, Empirestil.

Förgylld brons. Rund sockel med dekor av Medusamaskaroner och bin. Kopplade svängda höj- och sänkbara ljusarmar. Svartlackerad skärm av plåt. Höjd 50 cm.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK/581 - 774 EUR
Klubbat pris
12 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Björn Extergren

Björn Extergren

+46 (0)8 32 63 29
bjorn.extergren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto