97
1070212
ELDSKÄRM, samt ett par ELDHUNDAR, 1900-talets första hälft.

Mässing. Eldskärmens längd 64, höjd 81 cm. Eldhundars längd 22, höjd 36,5 cm.

Utropspris:

5 000 - 7 000 SEK

484 - 678 EUR

Klubbat pris:
9 000 SEK
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Kontakta specialist
Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37