1070212

97. ELDSKÄRM, samt ett par ELDHUNDAR, 1900-talets första hälft.

Mässing. Eldskärmens längd 64, höjd 81 cm. Eldhundars längd 22, höjd 36,5 cm.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK / 484 - 678 EUR
Klubbat pris
9 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto