1070212

97. ELDSKÄRM, samt ett par ELDHUNDAR, 1900-talets första hälft.

Mässing. Eldskärmens längd 64, höjd 81 cm. Eldhundars längd 22, höjd 36,5 cm.

Följerätt
Nej
Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK/484 - 678 EUR
Klubbat pris
9 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk och silver

+46 (0)8 614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto