97
1070212

ELDSKÄRM, samt ett par ELDHUNDAR, 1900-talets första hälft.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
444 - 621 EUR
463 - 648 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Mässing. Eldskärmens längd 64, höjd 81 cm. Eldhundars längd 22, höjd 36,5 cm.

Proveniens

Rolf Schmitz Collection.