105
1106891

LJUSPLÅT, för ett ljus, barock, 1700-talets början.

Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
222 - 266 EUR
231 - 278 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

Försilvrad mässing. Dekor av akantusblad, krona och musselformationer. Höjd 31, bredd 22 cm.

Bristningar. Lagningar.

Liljevalchs konsthall 6 juni-4 september 2011, "Drömrummet".