125
1115416

KAFFEKANNA, senbarock, 1700-tal.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
444 - 532 EUR
468 - 561 USD
Klubbat pris
8 500 SEK

Försilvrad mässing. Handtag och lockknopp av svärtat trä. Raka knäckar. Höjd 23 cm.

Lagningar vid hänkel.

Liljevalchs konsthall 6 juni-4 september 2011, "Drömrummet".