128
1106730

KAFFEKANNA, sengustaviansk, omkring år 1800.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
382 - 478 EUR
434 - 542 USD
Klubbat pris
3 000 SEK

Försilvrad mässing. Cylinderformad på tre fötter. Handtag av svärtat trä. Höjd 23 cm.

Bucklor. Lagningar. Sliten försilvring ställvis.