14
1106759

CG HALLBERG, skålar, ett par, silver, Stockholm 1934 och 1935.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Delvis förgyllda. Låg skål med genombrutet dekorband, på kvadratisk fotplatta med fyra räfflade fötter. Diameter 24,5 cm, höjd 10,5 cm. Vikt 1.202 gram.

Repor.