CG HALLBERG, skålar, ett par, silver, Stockholm 1934 och 1935.
Delvis förgyllda. Låg skål med genombrutet dekorband, på kvadratisk fotplatta med fyra räfflade fötter. Diameter 24,5 cm, höjd 10,5 cm. Vikt 1.202 gram.
Repor.
×
Logga in
Kunde inte logga in