1106756

JOHAN MÖLLERSTRÖM, skedar, 6 st, silver, Stockholm 1727, med daterad gravyr 1726.

Utropspris
6 000 - 7 000 SEK
530 - 618 EUR
552 - 645 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Släta, med graverad banddekor och monogram under adlig krona. Längd 19,5 cm, total vikt 291 gram.

Två skaft lagade vilket skadat stämplar.