79
1106574

LJUSKRONA, för sex ljus, 1700/1800-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Mässing. Sex löstagbara ljusarmar med ormformade avslutningar. Balusterformad mittstam med krönande bladkrona. Delarna numrerade med hack och inslagna punkter.Höjd 47, diam 48 cm.

Bristningar. Hål.