115
1207921

KÄRL, lergods. Troligen Grekisk, omkring 300 f. Kr.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
262 - 349 EUR
274 - 365 USD
Klubbat pris
4 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterform med spår av hänklar, spår av svart färg. Höjd 11 cm.

Skador, lagningar, ytslitage, hänklar saknas.

Proveniens

Jan Eric Löwenadler Collection.