117
1187721

KYLIX, terakotta. Attisk, svartfigurig. Grekland, troligen, 500-300 f. Kr.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Dekor av figurscen. Längd 28 cm.

Restaurerad, kompletterad, retuscher, nagg, slitage.

Proveniens

Jan Eric Löwenadler Collection.