151
1209186

Burk med lock, nysilver, 1900-tal.

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
142 - 190 EUR
163 - 217 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Konande, på fyra kulfötter, graverad dekor samt parställda bockhuvuden med ringhängen, fällbart lock med stående lejon. Höjd 22 cm.

Slitage.

Proveniens

Jan Eric Löwenadler Collection.