19
1209236

Wilkens & Sohne, tekanna, silver, Tyskland 1900-tal.

Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
239 - 287 EUR
271 - 325 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Invändig svag förgyllning. Klotformad, slät, med graverat monogram. Höjd 11,5 cm, vikt 285 g.

Små benbitar saknas vid handtagsfästet. Slitage.

Proveniens

Jan Eric Löwenadler Collection