1182912

GRANT LARKIN LTD, bord, USA, 1980-tal.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 410 - 5 300 EUR
4 600 - 5 530 USD
Klubbat pris
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

Smide, fotavslut i form av dödskallar, stiliserad dekor, glasskiva, märkt GRANT LARKIN LTD samt SENSENEY 89, höjd 75 cm, bredd 123 cm, djup 123 cm.

Glasskivan med nagg, slitage.

Proveniens

The Jan Eric Löwenadler Collection

Grant Larkin LTD består av designerduon Elainie Grant and Matthew Larkin som utför exklusiva inredningar. Grant Larkin är baserade i Richmond, Berkshire County, Massachusetts, USA.