21
1209194

Coasters, ett par, nysilver, 1900-tal och Saltkar, nysilver, England 1900-tal samt Bordspingla, glas och nysilver.

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
132 - 177 EUR
138 - 184 USD
Klubbat pris
2 000 SEK

Runda, med räfflad kant. Diameter 16,5 cm. Saltkaret rektangulärt, på indragen fot, kantband med sneda godroner samt rosetter. Längd 9,5 cm. Klockformat klarglas. Höjd 9 cm.

Slitage.

Proveniens

Jan Eric Löwenadler Collection.